Mellin Sverige framstäldt i teckningar 1840
Vollendet
2016-02-10
359858
| Höchstes Gebot | 1 200 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
(2). MELLIN, C. H. Sverige framstäldt i teckningar. Tvåhundratjugufyra litografier. Stockholm (L. J. Hjerta) 1840.
4:o (210x154 mm). 224 litograferade planscher.
Samtida hfrbd. 2 vol.
Nötta band, vissa skador och fläckar på planscher