Soppslev silver
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SOPPSLEV, silver, svarvat träskaft, troligen Nils Johan Hagman, Sundsvall 1834, ortstämpel saknas, längd 42 cm
Benknopp saknas, bucklor, graverat med ägarinitialer på en kant, skaft med sprickor, slev med invändiga lagningar och bristningar
360160
2016-02-11