Soppslev silver

Soppslev silver
Soppslev silver
Soppslev silver
Soppslev silver
Soppslev silver
Soppslev silver

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SOPPSLEV, silver, svarvat träskaft, troligen Nils Johan Hagman, Sundsvall 1834, ortstämpel saknas, längd 42 cm

Benknopp saknas, bucklor, graverat med ägarinitialer på en kant, skaft med sprickor, slev med invändiga lagningar och bristningar

360160

2016-02-11