Servisdelar 1800-talets första hälft
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
SERVIS, 34 dlr, 1800-talets första hälft, empire, kant med gulddekor, en del med berlinmärkning, bestående av: 8+7+1 mattallrikar, 8 bordstallrikar, 5 assietter, 2 uppläggningsfat, 2 skålfat, del till bordsuppsats, diameter ca 18-36 cm, 2 tallrikar med nagg medföljer
Kuntoraportti
Förgyllning delvis med slitage, enstaka tallrik med obetydligt nagg
360171
Päivämäärä:
2016-02-11