Peter Celsing stolar Opera
Klubbat för:
2 600 SEK
2 000 SEK
PETER CELSING, stolar, 4 st., Opera, 1950-/60-tal, Gemla, stomme i varmböjd betsad bok, skinnklädda sitsar, modellen ritad till Operakällarens ombyggnad 1955-1961
Kraftigt slitage, torr stoppning, ställvis trasigt skinn, någon träskada
360209
2016-02-11