Sven X:et Erixson blandteknik

Sven X:et Erixson blandteknik
Sven X:et Erixson blandteknik
Sven X:et Erixson blandteknik
Sven X:et Erixson blandteknik

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Motiv från Söder, Stockholm, signerad och daterad Sven Erixon -58, blandteknik, ca 32x40 cm
Övrigt: Sannolikt förlaga till färglitografi i 350 upplaga.

360228

2016-02-11