Bord Ralph Alton Östervåla

Bord Ralph Alton Östervåla
Bord Ralph Alton Östervåla
Bord Ralph Alton Östervåla
Bord Ralph Alton Östervåla
Bord Ralph Alton Östervåla
Bord Ralph Alton Östervåla
Bord Ralph Alton Östervåla
Bord Ralph Alton Östervåla
Bord Ralph Alton Östervåla
Bord Ralph Alton Östervåla

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORD med lådor i sargen, specialritad på 1950-talet av inredningsarkitekt Ralph Alton (1909-. 2001) för Östervåla möbelfabrik AB, etikettmärkt Östervåla möbelfabrik AB, skivan teakfanér, fothylsor i mässing, höjd ca 72, 180x80, utdragsskivor ca 60 cm vardera

Bruksslitage

360230

2016-02-11