Fickur 1700-tal

Fickur 1700-tal
Fickur 1700-tal
Fickur 1700-tal
Fickur 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FICKUR, 2 st, silverboetter, 1700-tal, emaljerade urtavlor, Johan Gladman Stockholm (1731-1800) resp Joachim Hovenschiöld d ä, Stockholm, (1767-1800), diameter ca 60 mm

Slitage, skador

360400

2016-02-11