Hänge i form av ett ägg kedja
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÄNGE, 18 k guld, i form av ett ägg, mörkgrön emalj, dekor med 5 små briljanter, sovjetiska stämplar med importstämplar av W. A. Bolin, Stockholm, höjd inkl. ögla 2,2 cm, vikt ca 4,1 g, KEDJA, 18 k guld, cordellänk, karbinhake, längd 49 cm, vikt ca 9 g, originaletui
Emaljskador, en sten saknas
360695
2016-02-16