Hänge i form av ett ägg kedja

Hänge i form av ett ägg kedja
Hänge i form av ett ägg kedja
Hänge i form av ett ägg kedja
Hänge i form av ett ägg kedja
Hänge i form av ett ägg kedja
Hänge i form av ett ägg kedja
Hänge i form av ett ägg kedja
Hänge i form av ett ägg kedja

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HÄNGE, 18 k guld, i form av ett ägg, mörkgrön emalj, dekor med 5 små briljanter, sovjetiska stämplar med importstämplar av W. A. Bolin, Stockholm, höjd inkl. ögla 2,2 cm, vikt ca 4,1 g, KEDJA, 18 k guld, cordellänk, karbinhake, längd 49 cm, vikt ca 9 g, originaletui

Emaljskador, en sten saknas

360695

2016-02-16