Kunglig Dansk Musselmalet
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, matsservisdelar, 18 dlr, porslin, Musselmalet, delvis helblond, bestående av: 2 karotter med lock modell 1129 resp 1128, skål modell 1061, 10 äggkoppar modell 542, 2 miniatyrvaser modell 1162, såsskål modell 1105, kanna modell 497, saltströare modell 439, 2 skålar på fot den större modell 634 med skador medföljer
Enstaka smärre nagg kan förekomma
360853
2016-02-13