Kunglig Dansk Musselmalet

Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet
Kunglig Dansk Musselmalet

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, matsservisdelar, 18 dlr, porslin, Musselmalet, delvis helblond, bestående av: 2 karotter med lock modell 1129 resp 1128, skål modell 1061, 10 äggkoppar modell 542, 2 miniatyrvaser modell 1162, såsskål modell 1105, kanna modell 497, saltströare modell 439, 2 skålar på fot den större modell 634 med skador medföljer

Enstaka smärre nagg kan förekomma

360853

2016-02-13