Jan Håfström, "Walker tar farväl"

Jan Håfström,
Jan Håfström,

Klubbat för:

56 000 SEK

40 000 SEK

JAN HÅFSTRÖM (född 1937): Walker tar farväl, signerad och daterad på baksidan Jan Håfström 2013, olja på pannå, ca 121x142 cm

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Nutida 10 november 2015, auktionsnummer 191, då som del av diptyk. Dessförinnan inköpt direkt från konstnären av den tidigare ägaren

360860

2016-03-02