Stolar
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 1 par, gustavianska, s.k. svenska modellen, provinsarbeten, träskuren dekor av bl a fleuroner, sitthöjd ca 47 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Slitage/färgbortfall, undertill med äldre förstärkningar, senare bemålning
361004
2016-02-14