Stolar

Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STOLAR, 1 par, gustavianska, s.k. svenska modellen, provinsarbeten, träskuren dekor av bl a fleuroner, sitthöjd ca 47 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage/färgbortfall, undertill med äldre förstärkningar, senare bemålning

361004

2016-02-14