Väggpendyl omkring 1800

Väggpendyl omkring 1800
Väggpendyl omkring 1800
Väggpendyl omkring 1800
Väggpendyl omkring 1800
Väggpendyl omkring 1800
Väggpendyl omkring 1800

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, omkring 1800, slagfunktion, träskuren dekor, förgyllt fodral, pendel, höjd ca 89 cm

Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Senare förgyllning, senare dekorunderstycke, renoverad/kompletterad, uppdragsnyckel saknas

361014

2016-02-14