Väggpendyl omkring 1800
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGPENDYL, omkring 1800, slagfunktion, träskuren dekor, förgyllt fodral, pendel, höjd ca 89 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Senare förgyllning, senare dekorunderstycke, renoverad/kompletterad, uppdragsnyckel saknas
361014
2016-02-14