2 gravyrer franska revolutionen
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FRANSKA REVOLUTIONEN M.FL. (5). 2 graverade planscher, 1800-tal, bl.a. Ludvig XVI och hans avrättning 1793, mått ca 53x63 cm. 5 st.
Samt 3 gravyrer från Shakespeare, 1790-tal, ca 56x41,5 cm
Skador och fläckar, revor
361038
2016-02-18