Planscher 47 st 1700-tal

Planscher 47 st 1700-tal
Planscher 47 st 1700-tal
Planscher 47 st 1700-tal
Planscher 47 st 1700-tal
Planscher 47 st 1700-tal
Planscher 47 st 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PLANSCHER ASIEN, 47 st., graverade planscher, 1700-tal, bl.a. över Java, Batavia, folkslag, djur mm, ca 24x29 - 32x37 cm, bl.a. graverade av Hoffer efter Heydt, med bl.a. holländsk och tysk text

Stämplar på baksidan, några skador och fläckar

361050

2016-02-18