Graverade porträtt ca 70 st 1700-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PORTRÄTT, ca 70 st., graverade porträtt, 1700-tal, bl.a. graverade av Houbraken, Vertue och andra och tryckta hos Knapton, London 1740. Bl.a. engelsmän. Ca 37x23 cm

Varierande skick, några skador, revor i marginal, flera uppklistrade, skurna intill plåtkant, fläckar

361055

2016-02-18