Graverade porträtt ca 70 st 1700-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PORTRÄTT, ca 70 st., graverade porträtt, 1700-tal, bl.a. graverade av Houbraken, Vertue och andra och tryckta hos Knapton, London 1740. Bl.a. engelsmän. Ca 37x23 cm
Varierande skick, några skador, revor i marginal, flera uppklistrade, skurna intill plåtkant, fläckar
361055
2016-02-18