Bordspendyl 1700-tal

Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSPENDYL, rokoko, 1700-tal, emaljerad urtavla med romerska siffor, bemålat fodral i trä, höjd 36 cm, nyckel och pendel finns
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Urtavla med skador, sprickor, renoverad med bl.a. senare krön och bakstycke. skadad pendel

361144

2016-02-14