Pastejform
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PASTEJFORM, omkring 1800, lergods, bronsbemålad, lockknopp i form av liggande lejon, dekor i relieff med antikiserande scener, höjd 19, 30x22 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Ytslitage, nagg
361149
2016-02-14