Pastejform

Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform
Pastejform

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PASTEJFORM, omkring 1800, lergods, bronsbemålad, lockknopp i form av liggande lejon, dekor i relieff med antikiserande scener, höjd 19, 30x22 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Ytslitage, nagg

361149

2016-02-14