Sekretär Eisenbleter

Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter
Sekretär Eisenbleter

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SEKRETÄR, stockholmsarbete i rokoko av Eisenbleter
(Johan Jacob E., mästare i Stockholm ca 1760-1830), signerad EISENBLETER på lådans överkant, fanérad med jakaranda, amarant och plommon, förgyllda beslag,
höjd 101, 78x45 cm, nyckel finns

Slitage, fanerskador och lagningar

361208

2016-02-16