Sekretär Eisenbleter
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SEKRETÄR, stockholmsarbete i rokoko av Eisenbleter
(Johan Jacob E., mästare i Stockholm ca 1760-1830), signerad EISENBLETER på lådans överkant, fanérad med jakaranda, amarant och plommon, förgyllda beslag,
höjd 101, 78x45 cm, nyckel finns
Slitage, fanerskador och lagningar
361208
2016-02-16