Fickur 14 k guld
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FICKUR, 14 k guld, Västmannia Axel Sandström Sala, vitemaljerad urtavla, arabiska siffror, innerboett i förgylld metall, diameter 46 mm, total vikt ca 79 g, i etui
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Gravyr, skadat glas, slitage
361229
2016-02-14