Mjölkvarn

Mjölkvarn
Mjölkvarn
Mjölkvarn
Mjölkvarn
Mjölkvarn
Mjölkvarn
Mjölkvarn
Mjölkvarn

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MJÖLKVARN 1700-tal, kalksten, bär daterad 1752, dekora av ansikte, höjd ca 20 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Äldre lagningar, skador, slitage

361268

2016-02-16