Kallskål i tenn 1700-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KALLSKÅL, tenn, Anders Hedenbom Örebro 1750-1767/68, undersida med ägarmärkning graverat H samt bakvänt IES, höjd 13, diameter utan hänklar 21 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Kantens insida med obetydlig bristning vid hänkel
361286
2016-02-16