Spegel 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
34 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld, genombrutet krön med dekor av akantus, rocailler och voluter, fasettslipade kantglas med pastellagedekor, fasettslipade kvicksilverfolierade glas, 179 x 80 cm
Dekorskador, kortad, glas med sprickor
361316
2016-02-16