Matskålar senapskanna tenn

Matskålar senapskanna tenn
Matskålar senapskanna tenn
Matskålar senapskanna tenn
Matskålar senapskanna tenn
Matskålar senapskanna tenn
Matskålar senapskanna tenn
Matskålar senapskanna tenn
Matskålar senapskanna tenn
Matskålar senapskanna tenn
Matskålar senapskanna tenn

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MATSKÅLAR, 2 st, SENAPSKANNA, LUKTDOSA, (4), tenn, bl.a. Lars Löfgren 1847 Gustav Fredrik Wigholm (1804-1849), ca 4,5-12, diameter ca 16 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, skador

361351

2016-02-16