3 priskuranter om fiske, Lundgrens.., Göran Dyhlén
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PRISKURANTER FISKE (3). Pris-kurant från Lundgrens fiskredskapsfabrik, Storkyrkobrinken 12, Stockholm, utan år, troligen 1913, Lundgrens fiskredskapsfabrik Stockholm, katalog 41, 1926, Prislista å fiskredskap från Mauritz Larssons fiskredskapsfabrik, Saltsjöbaden, tidigt 1900-tal.
I originalomslag, några något nötta, några småskador, 1 med främre omslag loss, några småfläckar.
Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling
Se text
361376
2016-02-27