3 priskuranter om fiske, Lundgrens.., Göran Dyhlén

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PRISKURANTER FISKE (3). Pris-kurant från Lundgrens fiskredskapsfabrik, Storkyrkobrinken 12, Stockholm, utan år, troligen 1913, Lundgrens fiskredskapsfabrik Stockholm, katalog 41, 1926, Prislista å fiskredskap från Mauritz Larssons fiskredskapsfabrik, Saltsjöbaden, tidigt 1900-tal.
I originalomslag, några något nötta, några småskador, 1 med främre omslag loss, några småfläckar.

Proveniens: Göran Dyhléns fiskesamling

Se text

361376

2016-02-27