Skedar såsslev silver
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKEDAR, SÅSSLEV, SOCKERSTRÖARE, 10 dlr, silver, 1800-tal, bl.a. Olof Hofstedt, Örebro 1855, Af Hellman, Uppsala 1833, Peter Adolf Sjöberg, Stockholm 1824, längd 20,5-23 cm, vikt ca 475 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
Slitage, gravyrer
361458
2016-02-16