Skedar såsslev silver

Skedar såsslev silver
Skedar såsslev silver
Skedar såsslev silver
Skedar såsslev silver
Skedar såsslev silver
Skedar såsslev silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEDAR, SÅSSLEV, SOCKERSTRÖARE, 10 dlr, silver, 1800-tal, bl.a. Olof Hofstedt, Örebro 1855, Af Hellman, Uppsala 1833, Peter Adolf Sjöberg, Stockholm 1824, längd 20,5-23 cm, vikt ca 475 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, gravyrer

361458

2016-02-16