Skedar silver

Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver
Skedar silver

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEDAR, 5 st., silver, Johan Wasserman, Lindesberg 1785, Carl Fredrik Seseman, Arboga, 1789, Simson Rydberg, Stockholm 1776, Johan Steinfort, Stockholm 1778, Anders Hjulström, Köping 1800, längd 20-22 cm, vikt ca 240 g
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

Slitage, gravyr

361465

2016-02-16