Bordspendyl J E Callerström

Bordspendyl J E Callerström
Bordspendyl J E Callerström
Bordspendyl J E Callerström
Bordspendyl J E Callerström
Bordspendyl J E Callerström
Bordspendyl J E Callerström

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BORDSPENDYL, Johan Erik Callerström, urfabrikör från 1817 i Stockholm, förgylld brons, vitemaljerad urtavla märkt "Callerström Stockholm" amorin med pilbåge, höjd ca 33 längd 27,5 cm, pendel och nyckel finns

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Något slitage

361482

2016-02-28