Gustav Rudberg 3 mappar

Gustav Rudberg 3 mappar
Gustav Rudberg 3 mappar
Gustav Rudberg 3 mappar
Gustav Rudberg 3 mappar
Gustav Rudberg 3 mappar
Gustav Rudberg 3 mappar
Gustav Rudberg 3 mappar
Gustav Rudberg 3 mappar
Gustav Rudberg 3 mappar
Gustav Rudberg 3 mappar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAV RUDBERG (1915-2001): Mappar (3) "Spanska bilder", signerade Gustav Rudberg, HC,18 st färglitografier, 47x63 resp 47x63 cm, oramade
Mapp 1: "Kvarnen bland bergen", "Matronor på Calle de la Canterera", "Kyrkan i Nijar", "Tvätterskorna i Altea", "Bergsby. Oraba", "Ljus dag Altea"
Mapp 2: "Åsneryttaren. Nijar", "Vägen till Finestrat", "Tv på bodegan. Bogarra", "Röda berg. Finestrat", "Interiör med stol. Altea", "Café con leche. Balulla"
Mapp 3: "Gata i Guadalaest", "Tomatskörd", "Krukmakarens gata. Nijar", "Interiör. Altea", "Olivlund. Altea", "Spansk kvinna".

361581

2016-02-17