Gallerskål Royal Copenhagen

Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen
Gallerskål Royal Copenhagen

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DEN KONGELIGE PORCELAINSFABRIK, gallerskål, "Flora Danica," porslin, polykromt bemålad dekor samt delvis förgylld brättedekor i emaljfärger, med motiv av bär samt blomsterdekor, märkt Royal Copenhagen, modell "Ribes rubrum. L.," samt 20/3532 40, höjd 8,5, diameter 18,5 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Blad med nagg

361609

2016-03-24