Gallerskål Royal Copenhagen
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DEN KONGELIGE PORCELAINSFABRIK, gallerskål, "Flora Danica," porslin, polykromt bemålad dekor samt delvis förgylld brättedekor i emaljfärger, med motiv av bär samt blomsterdekor, märkt Royal Copenhagen, modell "Ribes rubrum. L.," samt 20/3532 40, höjd 8,5, diameter 18,5 cm
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg
Blad med nagg
361609
2016-03-24