Smörask med lock i porfyr

Smörask med lock i porfyr
Smörask med lock i porfyr
Smörask med lock i porfyr
Smörask med lock i porfyr
Smörask med lock i porfyr
Smörask med lock i porfyr

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SMÖRASK med lock, 1800-talets början, porfyr, försilvrad lockknopp i form av blomma och bladverk, vridet fasetterat lock, höjd 10, diameter 13 cm

Underdelen lagad småbitar saknas, lock med större nagg, underdel med flertal mindre nagg

361793

2016-02-17