Psg supermatchen tröja, Sportauktion
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PARIS SAINT-GERMAIN FC, SUPERMATCHEN 2013, Ullevi, fotbollströja, signerad av 19 spelare, Nike, storlek M,
Säljes till förmån för Öppet Hus - Ideell förening för mångfald.
Öppet Hus föreningen öppnar dörrar till arbetsmarknaden för unga vuxna med utländsk bakgrund främst genom mentorprogram.
PROVENIENS:
Supermatchen mellan PSG-Real Madrid 2013, Ullevi, Göteborg. Autografer erhållna vid detta arrangemang.
Behållningen går oavkortat till Öppet Hus
Inga avgifter tillkommer på det klubbade beloppet då Stockholms Auktionsverk avstår samtliga provisioner.
Signerad av delar av laget, tuschrester på framsidan
361946
2016-02-27