TALLRIKAR och fat i underglasyrblått

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 8 st, FAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, ca diameter 23-28 cm

Ett fat med lagat brätte, enstaka nagg och sprickor kan förekomma på tallrikarna

361964

2016-02-18