Dosa tumlare kalk silver

Dosa tumlare kalk silver
Dosa tumlare kalk silver
Dosa tumlare kalk silver
Dosa tumlare kalk silver
Dosa tumlare kalk silver
Dosa tumlare kalk silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSA, TUMLARE, KALK, SUPKOPP, 5 dlr, silver, 17/1800-tal, bl.a. Nils Lorens Kjellberg, Kalmar, troligen Anders Hjulström, Köping 1786, total vikt ca 170 g

Skador, bucklor, bristningar

361985

2016-02-18