Soffa Jonas Bohlin

Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin
Soffa Jonas Bohlin

Klubbat för:

20 000 SEK

25 000 SEK

JONAS BOHLIN, soffa, "Tivoli", formgiven 2001, underrede i svartlackerat stål, stoppad sits och rygg i svart skinn, signerad J Bohlin, skyltmärkt Jonas Bohlin Jonas Bohlin Design Stockholm, längd ca 135, sitthöjd 44 cm
HISTORIK: Inropad på "Hommage à Jonas Bohlin", Jubileumsauktion den 10:e februari 2003, Stockholms Auktionsverk

Bruksslitage

362010

2016-02-20