Soffor från järnvägsfärjan Drottning Viktoria

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SOFFOR, 1 par, från järnvägsfärjan Drottning Viktoria, byggd 1909, som trafikerade Trelleborg-Sassnitz samt Travemunde, och togs ur trafik 1967, bestående av 2 soffor, 1930-tal, i skuren, betsad ek samt textilklädsel, höjd 112, längd 160 cm

Bruksslitage

362019

2016-02-18