Soffor från järnvägsfärjan Drottning Viktoria
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SOFFOR, 1 par, från järnvägsfärjan Drottning Viktoria, byggd 1909, som trafikerade Trelleborg-Sassnitz samt Travemunde, och togs ur trafik 1967, bestående av 2 soffor, 1930-tal, i skuren, betsad ek samt textilklädsel, höjd 112, längd 160 cm
Bruksslitage
362019
2016-02-18