Stol Jonas Bohlin
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JONAS BOHLIN, stol, "Tivoli", formgiven 2001, underrede i svartlackerat stål, stoppad sits och rygg med klädsel i svart textil, signerad J Bohlin, skyltmärkt J Bohlin Jonas Bohlin Design Stockholm, sitthöjd ca 46 cm
HISTORIK: Inropad på "Hommage à Jonas Bohlin", Jubileumsauktion den 10:e februari 2003, Stockholms Auktionsverk
Bruksslitage
362020
2016-02-20