Stol Jonas Bohlin

Stol Jonas Bohlin
Stol Jonas Bohlin
Stol Jonas Bohlin
Stol Jonas Bohlin
Stol Jonas Bohlin
Stol Jonas Bohlin
Stol Jonas Bohlin
Stol Jonas Bohlin
Stol Jonas Bohlin
Stol Jonas Bohlin

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JONAS BOHLIN, stol, "Tivoli", formgiven 2001, underrede i svartlackerat stål, stoppad sits och rygg med klädsel i svart textil, signerad J Bohlin, skyltmärkt J Bohlin Jonas Bohlin Design Stockholm, sitthöjd ca 46 cm
HISTORIK: Inropad på "Hommage à Jonas Bohlin", Jubileumsauktion den 10:e februari 2003, Stockholms Auktionsverk

Bruksslitage

362020

2016-02-20