Spindelur Joseph Antoni Beringer

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JOSEPH ANTONI BERINGER, spindelur, 1700-talets andra hälft, signerat Salzburg Beringer, fodral i silver och sköldpadda, förgyllt spindelur, diameter 5 cm

Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestat, verk med rostskador, ytterboett med skador

362041

2016-02-18