Spindelur Joseph Antoni Beringer
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOSEPH ANTONI BERINGER, spindelur, 1700-talets andra hälft, signerat Salzburg Beringer, fodral i silver och sköldpadda, förgyllt spindelur, diameter 5 cm
Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestat, verk med rostskador, ytterboett med skador
362041
2016-02-18