Skrivbord Louis XVI-stil

Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil
Skrivbord Louis XVI-stil

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SKRIVBORD, 1900-tal, Frankrike, Louis XVI-stil, fanérat i valnöt, beslag o fothylsor i mässing, skinnklädd bordsskiva, höjd ca 78, 159x80 cm, nycklar finns att avhämta vid Utlämningen, fasettslipad glasskiva medföljer (skadat hörn)
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist

Smärre ytskador, en mindre dragknopp saknas, metallister delvis lösa, en lös list medföljer (kortsida)

362389

2016-02-22