Teservis silver
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TESERVIS, 3 dlr, silver, 1900-talets början, bestående av: tekanna, gräddkanna samt sockerskål med lock, stämplad Kina med svenska importstämplar, punsad blomsterdekor med handtag i bambuimitation, kannans höjd 12,5 cm, vikt ca 695 g
362421
2016-02-19