Skulptur
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR, Egypten, bemålat trä och stuck, höjd 46 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift hemförd av svensk ingenjör verksam vid uppförandet av Assuandammen på 1960-talet
Skador, lagningar, senare bemålning
362469
2016-02-22