Ritningshurts
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RITNINGSHURTS, omkring 1900-talets mitt, ek och furu, skiva i laminat, 13 lådor, skålhandtag i svartmålad metall, höjd ca 94, 133 x 102 cm
PROVENIENS: Tullverket
Senare skiva, slitage, troligen kortad, omfattande skador
362494
2016-02-19