Figuiner Kina
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FIGURINER, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal, blanc-de-Chine, föreställande parställda Guanyin stående på lotusblomma, vardera höjd ca 18,5 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist
Attribut saknas (stav alt blomma), smärre nagg
362636
2016-02-22