Bordslampor Kina
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSLAMPOR, porslin, Kina, 1800-tal, i form av pilgrimsflaskor, hänklar i form av drakar, dekor i underglasyrblått, total höjd ca 53 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist
Tillverkningsdefekter, borrade, smärre skador
362639
2016-02-22