Roland Svensson kritteckning

Roland Svensson kritteckning
Roland Svensson kritteckning
Roland Svensson kritteckning
Roland Svensson kritteckning
Roland Svensson kritteckning
Roland Svensson kritteckning

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Höst i Nasen", förlaga, krita på smörpapper, signerad Roland S, samt med skriven titel "Förlaga till litografi Höst i Nasen tecknad och tryckt hos Wolfenberger i Zürich" samt daterad nov -82, 29x39 cm

Zustandsbeschreibung

362746

2016-02-20