Ljusstakar rokoko
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1700-tal, rokoko, argent haché, märkta ASF, höjd ca 25 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist. Gåva från Sten Westerberg, Beatelund, under hennes första äktenskap med sonen Jan Westerberg.
Spår av försilvring
362784
2016-02-22