Ljusstakar rokoko

Ljusstakar rokoko
Ljusstakar rokoko
Ljusstakar rokoko
Ljusstakar rokoko
Ljusstakar rokoko
Ljusstakar rokoko

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1700-tal, rokoko, argent haché, märkta ASF, höjd ca 25 cm
PROVENIENS: Ellen Rasch Lindqvist. Gåva från Sten Westerberg, Beatelund, under hennes första äktenskap med sonen Jan Westerberg.

Spår av försilvring

362784

2016-02-22